• SYSTEMY ALARMOWE, MONITORING

    AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

  • INTELIGENTNE BUDYNKI

    SPRZĘT RENOMOWANYCH FIRM

Klimatyzacja

Co daje klimatyzacja?

Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których serwery, macierze czy elementy transmisyjne „czują się najlepiej”, z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwając z niego nadmiar wilgoci i zapobiegając przedostawaniu się kurzu i pleśni do pomieszczeń technicznych.
Krótko mówiąc, klimatyzacja przedłuża okresy między przeglądowe, zmniejsza ryzyko przegrzania czy zabrudzenia sprzętu kurzem, co daje wiele korzyści wymiernych – sprzęt pracuje bezawaryjnie i pobiera mniejszą ilość energii.

 

Wpływ na wydajność pracy

Istnieje ścisły związek pomiędzy jakością pracy serwerów a temperaturą ich bezpośredniego otoczenia. Zbyt gorąca, zbyt zimna, lub zbyt wilgotna atmosfera z pewnością nie sprzyja wyższej wydajności urządzeń, a może kłócić się warunkami klimatycznymi jakie narzuca nam producent sprzętu. Przekłada się też bezpośrednio na czas „odpowiedzi” serwerów i ich stopień poboru mocy.

 

Wpływ na żywotność urządzeń

Klimatyzacja to coś więcej, niż tylko kontrola temperatury, to przede wszystkim kontrola wilgotności, wentylacja i filtrowanie. To dzięki tym działaniom nasz sprzęt jest zawsze w pełnej wydajności – nie traci swojej mocy obliczeniowej z powodu podwyższonej temperatury otoczenia czy zapylenia środowiska. Żywotność urządzeń jest z znacząco dłuższa dzięki lepszym warunkom klimatycznym.


 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości  zapraszamy do kontaktu z naszą firmą .

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania .