• SYSTEMY ALARMOWE, MONITORING

    AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

  • INTELIGENTNE BUDYNKI

    SPRZĘT RENOMOWANYCH FIRM

Monitoring

Systemy analogowe

Tradycyjne, lecz wciąż popularne analogowe systemy monitoringu budujemy przy wykorzystaniu kamer z przetwornikami CCD, z których sygnał przesyłany jest zwykle przy pomocy kabla koncentrycznego.

Gdy kamery oddalone mają być na odległość większą niż kilkaset metrów, stosujemy nowoczesne konwertery światłowodowe, przesyłające analogowy sygnał nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Często wykorzystujemy także łącza radiowe.

Centralnym elementem sprawnego systemu analogowego jest rejestrator, pozwalający na zapis i podgląd (także na większej liczbie monitorów) obrazu z kilkudziesięciu kamer. Oferowane rejestratory cyfrowe pozwalają na wprowadzenie nawet bardzo zaawansowanych polityk bezpieczeństwa. Nasze nowoczesne systemy działają w oparciu o zewnętrzne czujniki, wykrywanie ruchu i inteligentne scenariusze reakcji systemu na typowe zdarzenia.

 

Monitoring IP

Systemy analogowe zastępowane są coraz częściej przez monitoring IP, w którym sygnał wideo przesyłany jest w postaci cyfrowej. Wykorzystanie tej technologii w tworzonych przez nas sieciach daje nam wiele imponujących możliwości przy projektowaniu całego systemu, pozwala na swobodny dobór medium transmisyjnego oraz łatwiejszą rozbudowę istniejącego systemu. Różnego rodzaju kamery IP – stałe, obrotowe, emitujące wiązki promieniowania podczerwonego zewnętrzne i wewnętrzne – są obecnie równie łatwo dostępne i powszechne, jak kamery analogowe. Istnieje również możliwość podłączenia do systemu cyfrowego kamer analogowych dzięki zastosowaniu tzw. serwera wideo.

Jak działa cyfrowy monitoring IP? Podobnie jak w systemach analogowych centralnym elementem jest rejestrator, zwykle mający postać specjalistycznego oprogramowania zainstalowanego na dedykowanym serwerze. Ma to wiele zalet. Zastosowanie technologii IP pozwala na przeniesienie rejestratora do serwerowni i zdalne zarządzanie systemem monitoringu poprzez aplikacje zainstalowane na komputerach połączonych siecią wewnętrzną lub przez Internet. Ofertowane przez nas nowoczesne rozwiązania pozwalają na podgląd obrazów z kamer nawet przy użyciu telefonu komórkowego.

 

Bezpieczne sieci monitoringu wykonujemy w oparciu o wszelkie rodzaje mediów transmisyjnych – kable miedziane (skrętka i koncentryczny), światłowody oraz łącza radiowe.